Godišnja konferencija programa Osnaživanje žena

U četvrtak, 17.12.2020. godine, u periodu od 14 do 16h, održana je online konferencija “Godišnja konferencija programa Osnaživanje žena – Ravnopravna, Srčana, Snažna, Inovativna”.

Nakon uvodne reči direktorke Melinde Tomić, koordinatorka Timea Bodiš predstavila je ovogodišnje aktivnosti i rezultate programa Osnaživanje žena, koji se realizuje od 2018. godine:

1. Edukativnu komponentu programa – realizovane obuke;
  2. Finansijsku komponentu programa – dodela beskamatnih zajmova ženama preduzetnicama.
  3. Rezultate istraživanja koje je Kolping društvo Srbije sprovelo u toku 2020. godine i koje je dostupno online na sledećem linku: Položaj preduzetnica u Srbiji – KDS.

U periodu od 2018. do 2020. godine realizovano je više od 30 aktivnosti na kojima je učestvovalo preko 500 žena. Aktivnosti su se realizovale u celoj Srbiji, najviše na teritoriji Vojvodine, sa naglaskom na ruralne sredine.

Na konferenciji su predstavljeni i planirani programi namenjeni za ekonomsko osnaživanje žena. O budućim planovi i aktivnostima pored Kolping društva Srbije, govornice su bile i predstavnice sledećih organizacija:

• Akademija ženskog preduzetništva
  • Udruženje poslovnih žena Srbije
  • Fondacija Divac

Na konferenciji je prisustvovalo 33 učesnica iz Novog Sada, Beograda, Kule, Hrtkovca, Lazarevca, Bačke Palanke, Tovariševa i Bačkog Petrovca.