Kolping donacije u Kladovu

Kolping društvo Srbije uručilo je pomoć porodicama iz opštine Kladovo, koje su pretrpele velike gubitke u septembarskim poplavama.

Nakon poplava koje su zadesile Srbiju u maju 2014. godine, članovi Kolpinga iz Nemačke sakupljali su pomoć za unesrećeni narod. Nažalost, pored majskih nepogoda, u septembru su probleme sa poplavama i klizištima imali i ljudi na krajnjem istoku Srbije. Jedan deo prikupljene pomoći iskorišćen je za pomoć obdaništima i jednoj porodici u Obrenovcu, dok je drugi deo namenjen ljudima u nekoliko sela opštine Kladovo. Direktorica Kolping društva Srbije, Melinda Tomić, je lično uručila 35 paketića sa toplom obućom, priborom za školu, slatkišima i knjigama deci iz Grabovice i Podvrške. Pored toga, osnovnoj školi iz Velike Kamenice kupljen je nameštaj za školsku kuhinju i informatičku radionicu.